Czy czyszczenie BIK ma sens?

Czy czyszczenie BIK ma sens?

Czy czyszczenie BIK ma sens? Dobre pytanie! Jak wyczyścić BIK? Nie jest to sprawa tak skomplikowana, jak by się wydawało. Ale nie jest też trywialna. Najogólniej rzecz biorąc, nie mamy co próbować rozmawiać z BIK. Oni nam nie pomogą i to nie ze względu na swoją złą wolę, ale na zasady według których BIK działa. Tak więc w tę stronę nawet nie mamy co patrzeć, nic to nie zmieni.

Więc jak poprawić swoją sytuację? Należy rozmawiać z bankami. Należy zajrzeć do Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 „Prawo bankowe„. Tak w zasadzie metody i rozwiązania macie tam podane jak na dłoni, dokładnie w artykule 105a. Warto też przejrzeć różnego rodzaju rozstrzygnięcia prawne.

Czy potrzebujesz firmy do wyczyszczenia swojej historii w BIK?

I tak i nie. Nie, ponieważ możesz wszystkie czynności, które wykonuje firma, wykonać osobiście. Nie ma wymogu korzystania z firm i nie robią one niczego, czego nie przewidywało by polskie prawo. Tak, ponieważ nie każdy ma czas lub ochotę wgłębiać się w tę ustawę albo wie dokładnie na co się powołać. Firma może to zrobić za niego.

Czy gwarancje firm czyszczących BIK są czegoś warte?

Zazwyczaj tak, np. jest to wartość mniej więcej funta kłaków. Nikt nie da Ci gwarancji, że wyczyści BIK. Oczywiście nie jest tak, że to się nie uda. Może się udać wyczyścić nawet najgorszy BIK. Jednakże najważniejszym słowem jest tutaj może. Bo równie dobrze może się nie udać.

Czy warto płacić za to ciężkie pieniądze?

Nie, nie i jeszcze raz nie. Nawet jeżeli nie masz sam czasu i ochoty zgłębiać się w sposoby komunikacji z podmiotami, które Cię do tego BIK-u wpisały, nie warto wydawać na taką usługę tysiąca złotych albo i więcej. A takie oferty w sieci widziałem. Formalnie taka firma nie musi dużo robić, jej koszty (pod względem czynności) nie są duże. Oczywiście zawsze największą wartością jest wiedza. Nie wydaje mi się jednak, aby była to wiedza aż tyle warta. Szczególnie, że można ją posiąść samemu, siedząc przed komputerem i czytając ze zrozumieniem.

Czy warto płacić nam?

Jeżeli nie masz czasu, nie chce Ci się czytać… to tak. Oferujemy dosyć niską cenę za tę usługę w porównaniu z innymi firmami. Jeżeli masz czas – zdecydowanie zrób to sam. W każdym razie, jeżeli nie masz ochoty się tym zajmować osobiście – skontaktuj się z nami, opisz swoją sytuację, wycenimy bezpłatnie naszą usługę. Zawieramy umowę, wystawiamy fakturę. Jesteśmy uczciwi, znamy sytuację prawną w Polsce, w związku z tym nie dajemy gwarancji na skuteczność naszych działań, jednak gwarantujemy rzetelnie wykonaną pracą w zgodzie z naszą najlepszą wiedzą.